Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

19 Ocak cuma günü okullar yarım gün mü olacak?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Yeni yılın girmesiyle beraber öğrenciler kadar iple çekilen sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Yoğun ders ve sınav döneminin ardındaki 15 jurnal tatil yapacak olan öğrenciler kadar en fazla merak edilen haberler arasında yer aldı. Buna tarafından 19 Ocak Cuma günü okullar yarım gün mü olacak? 15 tatil ne zaman bitecek? Ayrıntı haberimizde…

19 OCAK’TA OKULLAR YARIM GÜN OLACAK!

19 Ocak 2018  (Cuma) günü son ders zili çalacak. Çoğu öğrenci o gün karne telaşı yaşayacak ve ders işlenmeyecek. Karnelerini bölge öğrenciler, öğretmenleriyle görüştükten sonra okullarından ayrılabilecekler.

15 TATİL NE VAKIT BİTECEK?

MEB takvimde bulunan tarihlere göre 15 tatil yani ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 - 2 Şubat 2018 tarihleri aralarında olacak. Sömestr tatili yani ikinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.

Ulusal Eğitim Bakanlığı'dan az önce devlete ait bir tanımlama gelmemesine rağmen 15 tatilin uzaması ve 30 gün olması ön görülmüyor. Çeşitli haber ajanslarında çıkan okulların daha fazla ara tatil yapacağına ilişkin haberlerin ise asılsız çıktığı öğrenildi.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »