Son Yazılar

19 Ocak 2018 Cuma

15 tatil ne zaman bitecek? 2018 Sömestr 30 gün olur mu?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Okulların sömestr tatiline girmesi sebebiyle öğrenci ve veliler tatil planı yapmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ise ikinci dönemin başlama tarihini belirledi. Peki 15 tatil bu sene ne zaman bitecek? Okulların Şubat'ın kaçında açılacak. Yoğun bir dönem geçiren öğrenciler 15 tatilinin 30 gün olup olmayacağını merak ediyor. İşte 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı Yarıyıl Tatili tatili gelişmeleri.

15 TATİL NE SÜRE BİTİYOR? 2018 OKULLARIN AÇIKLA TARİHİ

19 Ocak cuma günü itibariyle karnelerini bölge öğrenciler okulların açılma tarihini merak ediyor. MEB'in yayınladığı egzersiz takvimine göre 15 tatili yani Sömestr 20 Ocak 2018 - 4 Şubat 2018 tarihleri aralarında olacak.

Yarıyıl Tatili tatili bitimiyle ikinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak. Yoklamalar bu tarihten itibaren alınmaya başlayacak ve ders programı belirlenecek.

meb

15 TATİL 30 GÜN MÜ OLUR MU?

Özellikle sosyal ağ üstünde 15 tatil yani sömestrın 30 gün bahis edildiği gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl da gündeme gelen sömestr tatilinin 30 gün olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı'dan demin bir izah etme gelmezken şuan için 15 gün olması öngörülüyor. Her yıl çıkan asılsız iddialar sebebiyle öğrenciler heyecanlanıyor. Lakin 2017 - 2018 eğitim öğretim döneminde de sömestr tatili 15 gün olacak. Somurtkan bir durum olması durumunda son dakika gelişmeleri bu sayfadan peşine düşüp takip edebilirsiniz.

2018 YILINDA KAÇ GÜN DEVLETE AIT TATİL OLACAK?

23 NİSAN MILLI BAĞIMSIZLIK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

Bayram tatili pazartesi gününe denk gelecek. Okullar tatil olacak

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ

Bayram cumartesi günü kutlanacak. İlaveten bir tatil yapılmayacak. Okullar tatil olmayacak

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

Ramazan Bayramı tatili 15 Haziran cuma günü başlayacak. Okullar yaz tatiline girdiği için ekstra bir tatil olmayacak

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MILLI BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

Bayram pazar gününe eşit gelecek, ekstra tatil olmayacak. Okullar yaz tatiline girdiği için ekstra bir tatil olmayacak

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

2017 yılındaki Kurban Bayramı 30 Ağustos ile birleştiği için 11 gün tatil yapma şansı bulan çalışan kesim, 2018'de de Kurban Bayramı'nda uzun bir tatil yapma şansına sahip olabilecek. Kurban Bayramı'nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe eşit geliyor. Peşine Düşüp Takip eden Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ise devlete ait tatil. Dolayısıyla bu yıl Kurban Bayramı'nda yine 9 günlük bir tatil gözüküyor. Okullar yaz tatiline girdiği için ekstra bir tatil olmayacak

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ

Bayram perşembe günü kutlanacak.  Cuma gününü tatil olarak ayarlayabilenler 4 gün tatil yapmış olacaklar. Okullar yaz tatiline girdiği için ekstra bir tatil olmayacak

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TATİLİ

Bayram pazartesi günü kutlanacak. Haftasonu ile birlikte üç gün tatil yapılmış olacak. Okullar tatil olacak

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »