Son Yazılar

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Suudi Arabistan'dan son dakika engeli!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Katarlı acenteler, hacı adaylarının korktuklarını ve bu yılki rezervasyonları ertelediklerini bildiriyor.

Katar'daki hac ve Umre gezi acenteleri, bu yılki hac organizasyonlarını Suudi Arabistan'ın engellemeleri sebebiyle yürütemeyeceklerini açıkladı.

Acentelerden iki taraflı yapılan yazılı açıklamada, Cidde kentinde konsolosluğun ve Katar ekibinin bulunmamasının, hacı adaylarının güvenliğini ve rahatını temin etmeyi imkansız ayla getirdiği belirtildi. 

Açıklamada "Daha önce kaydolan hacı adaylarının birçoğu, Katar'a karşı basında yürütülen kışkırtıcı kampanya sebebiyle hacca gitmekten korktuklarını ifade ediyor ve bu yılki rezervasyonları ertelemek istiyor" denildi.
 
Acenteler, Katar Hava Yolları'na Cidde ve Medine'ye doğrudan doğruya uçuş izni verilmemesi ileSuudi Arabistan bankalarının finansal işlemlerde çıkardığı zorluklara şive yaptı.
 
5 Haziran'dan bu yanlamasına Suudi Arabistan'ın başını çektiği ülkeler, Katar'a yasaklama uyguluyor. Kara, deniz ve hava sınırları kapatılan ülkeyi 'terörizm'i desteklemekle suçlayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Darı ve Bahreyn, 13 maddelik istek listesi sunmuş ancak bu liste Doha yönetimi kadar reddedilmişti.
 
Suudi Arabistan, hacıların havaalanından kendi uçakları kadar alınmasını istiyor. Taraflar arasında uzun süredir devamlı müzakerelerden bir netice çıkmadı. 

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »