Son Yazılar

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Önce alev püskürdü, sonradan mesaj gönderdi!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

ABD Başkanı Donald Trump, Charlottesville'de bir kişinin ölümüyle sonuçlanan ırkçı gösteriler sırasındaki zor olaylarının ardındaki düzenlediği birincil mitinginde Amerikan medyasına yüklendi.

Trump, Arizona eyaletinin Phoenix kentinde, Belediye Başkanı Greg Stanton'ın Charlottesville'deki zorlama olaylarının derhal arkasından bu açık hava toplantısının düzenlenmemesi çağrısına karşın yaptığı mitingin birincil 20 dakikasında ırkçı gösteriler hakkında tenkit bölge açıklamalarını savundu ve Amerikan medyasına sert eleştiriler yöneltti.

MEDYAYA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

ABD medyasını "adil olmamak", "nefret edilen şey gruplarının propagandasını yerine getirmek" ve "ülkeyi bölmekle" suçlayan Trump, "Sahte ve çarpık medyanın yalanlarını ifşa etme ve toplumu bölmesine karşı çıkma zamanı geldi" dedi.

Charlottesville'deki ırkçı gösterilerde tüm tarafları kınadığını ama medyanın kendisinin zor ve ırkçılıkla ilgili açıklamalarına yer vermediğini iddia eden Trump, "Bunlar (medya) hiç doğru olmayan, fazla kötü insanlar" diye konuştu.

Trump, ağır sözler sarf ettiği medyanın, eleştiriler üstüne kameralarını kapatıp miting alanından ayrılacağını da savundu.

KUZEY KORE'YE MESAJ

Kuzey Kore ile ABD arasında son dönemde çoğalan gerginliğe de değinen Trump, "Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un bize hürmet duymaya başladı. İlişkilerde olur ya olumlu bir gelişme yaşanabilir" ifadelerini kullandı.

ABD ve Meksika arasına duvar örülmesine aleyhinde çıkanları "Amerikan halkının güvenliğini tehlikeye atmakla" eleştiren Trump, bütçe sebebiyle "Hükümeti kapatmak zorunda kalsak bile o duvarı inşa edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

"DUVARI YAPI EDECEĞİZ"

ABD ve Meksika arasına duvar örülmesine aleyhinde çıkanları "Amerikan halkının güvenliğini tehlikeye atmakla" eleştiren Trump, bütçe sebebiyle "Hükümeti kapatmak zorunda kalsak bile o duvarı yapı edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

ÖTE TARAFTAN, kentte Trump karşıtı gösteriler de düzenlendi ve Arizona polisi göstericileri dağıtmak için biber gazı kullandı.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »