Son Yazılar

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Netanyahu, İran'ı Putin'e şikayet etti!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde bir araya gelen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, görüşmenin basına açık bölümündeki konuşmasında İran'ın Suriye'deki eylemlerinin sadece İsrail ve Ortadoğu'yu yok tüm dünyayı korkutma ettiğini belirtti.

İran'ın Suriye'deki varlığını çoğaltmak için büyük uğraş sarf ettiğini savunan Netanyahu, "Hepimiz iki taraflı çabalarla DAEŞ'i yenilgiye uğratıyoruz ancak DAEŞ'den boşalan bölgelere İran giriyor. İran'ın İsrail devletini yok etme tehditlerine her gün devam ettiğini bir an bile unutmamalıyız" ifadelerini kullandı.

"İRAN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ SİLAHLANDIRIYOR"

İran'ın terör örgütlerini silahlandırdığını, terörü özendirme ettiğini ve füze geliştirdiğini de öne süren Netanyahu, bu durumun yalnızca İsrail ve Ortadoğu için değil, tüm dünya için tehdit olduğunu vurguladı.

PUTİN: İKİLİ İŞBİRLİĞİNDE GELİNEN SEVİYEDEN MEMNUNUM

Putin de, Rusya-İsrail işbirliğinin seviyesinden ve her türlü sorunu aktif şekilde ele alma imkanından övgüyle laf etti.

LİDERLER ORTADOĞU'DAKİ DURUMU MASAYA YATIRACAK

Putin ve Netanyahu'nun Soçi'deki görüşmede ilk önce Suriye edinmek üzere Ortadoğu'daki durumu ve ikili ilişkileri ele alması bekleniyor. İsrail tarafının ise İran'ın Suriye'deki eylemlerini yoğun şekilde gündeme getireceği belirtiliyor.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »